Region: Lithuania
Language: English
Change

Žmogus ir politika: kaip (ne)veikia demokratija?

Paskaitų metu pažvelgsime į politiką pro racionalaus pasirinkimo paradigmos prizmę.  Pradėsime griaudami mitus apie žmogaus racionalumą ir sieksime paliaubų tarp homo-oeconomicus ir tikrovės. Susipažinsime su takoskyra tarp bendrojo gėrio ir viešųjų gėrių. Atsakysime į klausimą, kodėl apskritai mums yra reikalinga politika – ar ji duoda kažką ko negalime patys susikurti ar įsigyti rinkoje? Nuodugniai susipažinsime su rinkimais ir jų paradoksais, pakeisiančiais (tikiuosi) požiūrį į demokratiją ir piliečių atstovavimą.  Sužinosime pagrindinius  „darbotvarkės sudarymo“ arba kitaip – „demokratijos valdymo“ įrankius.  Klausime, kiek aptariami politikos modeliai kuria viešųjų gėrių, ir kiek jiems svarbi bendrojo gėrio sąvoka.

Paskaitų ciklą sudaro dvi paskaitos po keturias akademines valandas. Paskaitos vyks nuotoliniu būdu. Prisijungimo nuoroda bus atsiųsta atskiru el. laišku.

Paskaitas veda doc. dr. Vincentas Vobolevičius, ISM universiteto dėstytojas, Ekonomikos ir politikos studijų programos vadovas.

Plačiau: https://teologija.org/renginiai/zmogus-ir-politika-kaip-neveikia-demokratija/

The event organiser takes responsibility for the quality of the event. The organiser will make a decision regarding the refund if the event does not take place or is postponed. For more detailed information on circumstances and refunds, please refer to the Event-Related Circumstances

Event location