Valsts: Lietuva
Valoda: Latviešu
Mainīt

Paslaptingas Nevėžio slėnio paveldas. II dalis

„Senamiesčio rūsiai“ po vasaros pertraukos rengia antrąją išvyką susipažinti su kairiojo Nevėžio kranto paveldu. 
Praėjusio renginio metu pavaikščioję rašytojo Č. Milošo kūrinių vietomis, šį kartą apžiūrėsime paveldą, įkvėpusį kūrybai kitą Europos genijų – Oskarą Milašių. Šiemet sukanka 80 m. nuo jo mirties.
Kaip Česlovą, taip ir Oskarą užbūrusios Nevėžio slėnio dvasios jo „nebepaleido“ visą gyvenimą. Tik Paryžiaus elitinės bohemos liūtą Oskarą jos paveikė taip, kad jis grįžo į lietuvybę ir tapo valstybės atkūrėju. Europai pristatydamas lietuviškas dainas ir pasakas, ne vienos jų herojus poetas „įkurdino“ Labūnavos apylinkių vietovėse. Sausus šio krašto archeologinius faktus ir apdulkėjusias muziejines relikvijas – pilkapius, ietgalius ir kalavijus O. Milašius „atgaivino“ savo kūryboje. Čia iškilo pilys, Kęstučio pašaukti vietiniai karžygiai jojo į karą su kryžiuočiais. 

Dabar pilių nebėra, bet buvusios didybės likučius pamatyti dar galime. Atrasime pasislėpusius nuo turistų akių kumetynus ir dvarelius. Nustebsime nusileidę į Dievo Apvaizdos bažnyčios katakombas. Prie Nevėžio malūnų ir tiltų liekanų pasigrožėsime slėnio gamta vietose, kur kažkada per brastas vedė keliai, ūžė pramonė ir virė žmonių gyvenimas. 
Pratęsime praėjusios išvykos pažintį su grafais Zabielais, aplankydami jų statytus netradicinės architektūros koplyčią ir bokštą. Jame iki šiol matomi kulkų randai pasakoja apie vieninteles partizaninio karo istorijoje kautynes neogotikinėje pilyje. 

DĖMESIO. „Senamiesčio rūsių“ žygiais siekiama žmonėms parodyti apleistą ir neturistinį paveldą. Pasirinkite rūbus ir avalynę, tinkamą bristi provincijos keliais. 
Su savimi turėti prožektorių (telefonu šviestis nerekomenduojame). 
Norintys dalyvauti, tačiau neturintys savo transporto, informuokite nurodytais kontaktais. 

Maršruto ilgis į vieną pusę ~12 km 

Trukmė ~2.5 val

Pasākuma norises vieta