Rejon: Litwa
Język: Polski
Zmień

KOSMOS LAB'21: GOBO. SKAITMENINIS ŽODYNĖLIS | AKHE INŽINERINIS TEATRAS | SANKT PETERBURGAS, RUSIJA

 Spektaklis-laboratorija „Gobo. Skaitmeninis žodynėlis“ – tai skirtingų instaliacijų ir minispektaklių rinkinys, kuris pristatomas viename kūrinyje. Organizuoti į aiškią struktūrą, jie sukuria žiūrovui vaizdinį apie Gobo (neegzistuojantį herojų, panašų į Beketo Godo, tačiau spektaklio autoriai neturėjo omenyje akivaizdžios sąsajos) -  naivų ir pažeidžiamą, degantį aistra ir praradusį viltį, sentimentalų ir nutrūktgalvišką. Norint  geriau įžiūrėti Gobo, tenka žvelgti į jį pro kruopščiai atrinktus objektus ir veiksmus. 

 Šie objektai leidžia sau ironizuoti apie Gobo ir yra klasikinis Nieko (jokių materialių dalykų) pavyzdys. Taigi, lėtai besisukanti iliuzinio milžiniško laikrodžio rodyklė išdidžiai save vadina „Didvyrio linija“, o sprogstanti širdis – „Didvyrio skausmu“. Tokio įžūlumo sužavėtiems aktoriams nelieka nieko kito, tik palaikyti objektų pusę, perimant jų žaidimo taisykles. Visa "Žodynėlio" konstrukcija tokiu būdu paverčiama simuliakru: kopija, kuri neturi originalo. Bet tai ne absurdas, ne farsas, o paslaptis, kurią šis spektaklis sugeba mums palikti!

 Trupę „AKHE“ 1989 m. įkūrė trys Boriso Ponizovskio teatro „Taip – ne“ nariai Maksimas Isajevas, Pavelas Semčenko ir Vadimas Vasiljevas. Ji nedelsdama pasiskelbė nepriklausoma (stilių bei formų prasme) ir pradėjo savo veiklas performanso, kino bei dailės srityse. Nuo 1996 m., kai sukūrė klasikinį spektaklį scenai „Herojaus katalogas“, „Akhe“ save laiko labiau teatro kolektyvu. Nuo to laiko ši trupė – nuolatinė teatro festivalių Rusijoje ir užsienyje dalyvė. Išmanydami tikrojo Teatro dėsnius, bet žavėdamiesi jo Ženklais, „Akhe“ nariai dramos meną keičia vaizdų ir situacijų logine plėtote, repeticijas – zombinėjimu, psichologinius žaidimus – pasitikėjimu elementariais fizikos dėsniais.

Premjera: 2007 m

Žanras: Grafinė novelė

Trukmė: 60 minučių

Apdovanojimai: nominacija „Eksperimentas“ Auksinė kaukė (2006–2007 m. sezonas)

Režisierė: Yana Tumina

Scenoje: Maxim Isaev, Nik Khamov

Vaizdo inžinieriai: Kirill Malovichko, Maria Nebesnaya

Garsas: Andrey Sizintsev, Denis Antonov

Šviesa: Vadim Gololobov, Yurij Galkin

Organizacinė parama: Vadim Gololobov, Maria Tavapova

Spektaklis yra projekto KOSMOS LAB'21 dalis, kuris dalinai finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos

_____________________________________________________________________________________________________________________

 KOSMOS LAB - tai jaunosios kartos teatro menininkų profesiniam tobulėjimui skirta vizualinio teatro laboratorija, kurios metu su lektoriais iš užsienio ir Lietuvos praktiškai tobulinami dalyvių profesiniai įrankiai, skirti vizualinio teatro Lietuvoje plėtrai. 2019 metais laboratorija buvo orientuota į vizualinį teatrą ,,juodojoje dėžutėje“ - vaidybą su videoprojekcijomis, šiuolaikinį lėlių teatrą bei kūno dramaturgiją. 2020 m. buvo orientuota į vizualinį teatrą viešose erdvėse tema, susipažino su trimis skirtingais improvizacinės vaidybos žanrais: itališkuoju commedia dell´arte, prancūziškąja Philippe´o Gaulier klounados mokykla ir šiuolaikiniu gatvės teatru. Dirbtuvėse savo meistriškumą kėlė jau per 40 Lietuvos teatro profesionalų, kurie mokėsi iš tokių pasaulyje ir Lietuvoje gerai žinomų kūrėjų, kaip Duda Paiva, Matteo Spiazzi, Adrian Schvarzstein, Rimas Sakalauskas, Mikas Žukauskas, Goda Žukauskaitė, Marija Baranauskaitė ir kt.

ĮĖJIMAS TIK SU GALIMYBIŲ PASU, KAUKES DĖVĖTI PRIVALOMA

 

Organizator bierze odpowiedzialność za jakość wydarzenia. Organizator podejmie decyzję o zwrocie pieniędzy, jeśli wydarzenie nie odbędzie się lub zostanie przełożone. Szczegółowe informacje na temat okoliczności i zwrotów kosztów znajdziesz w dokumencieOkoliczności Związane z Wydarzeniami

Lokalizacja wydarzenia