Region: Lithuania
Language: English
Change

Naujininkai: tarp dviejų kelių. Ekskursija Vilniuje

Naujininkai - taip mes vadiname šį rajoną dabar. Anksčiau skirtingos šio priemiesčio vietos turėjo savo pavadinimus - Naujasis pasaulis, Kaminai, Škaplierinės. Pro šią vietovę kadaise ėjo du svarbūs keliai, kuriuos mena išlikę du koplytstulpiai. Priemiestis skaičiuoja savo gyvavimo metus nuo geležinkelio atsiradimo, kaip pramoninė zona ir darbininkų rajonas. Sovietmečiu rajonas išlaikė darbininkišką veidą, buvo jaukinamas chaotiškai, namus čia statė poreikiui atsiradus tai šen, tai ten, kur rasdavo laisvos vietos, kur leisdavo reljefas - o jis Naujininkuose įspūdingas - daug nuokalnių, įkalnių, laiptų. 

Dėl tokio neplaninio užstatymo rajone jaukiai susigyvena dideli daugiabučiai ir bendrabučiai su medinukų oazėmis, asfaltuoti keliai su kaimo keliukais be šaligatvių. Rajonas ilgą laiką laikytas neprestižiniu priemiesčiu - jame atidarytos kapinės, vėliau kalėjimas, specialieji vaikų auklėjimo ir globos namai, dabar yra pusiaukelės namai, migrantų centras, šalia - geležinkelio stotis, oro uostas. Bet dabar jis  keičia savo veidą: Miestas plečiasi į pietus ir tik laiko klausimas, kada vietoje medinukų su pereinamais kiemais, lauko tualetais, vandens kolonėlėmis, šunų būdomis ir daržais išvysime naujus daugiabučių kvartalus.

  • 👉 Ekskursijos pradžia: Dariaus ir Girėno 2/Pelesos 1 ("Prūsų" stotelėje)
  • ⭕ Pabaiga: Dzūkų 22.
  • 🕰 Ekskursijos trukmė: 2 val. 30 min. 

Labai prašome nevėluoti ir turėti telefone išsaugotą bilieto kopiją. 

☔ Kas bus, jei lis? Ekskursija vyks, tik nepamirškite skėčių 😊

***

Primename, kad pasikeitus Jūsų planams, bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami. Tačiau visada išlieka galimybė padovanoti ar perleisti savo bilietą kitiems. 

📸 Informuojame, kad ekskursijos metu gali būti fotografuojama/filmuojama. Jeigu nepageidaujate būti matomi, iš anksto informuokite apie tai el.paštu labas@baltapeleda.lt. Jei to nepadarysite, laikysime, kad neprieštaraujate.

📷 📹 Taip pat filmuoti ir fotografuoti asmeninėms reikmėms turi teisę ir visi ekskursijų dalyviai, tačiau ši medžiaga be rašytinio ekskursijų organizatorių sutikimo negali būti naudojama ar platinama komerciniais tikslais.

The event organiser takes responsibility for the quality of the event. The organiser will make a decision regarding the refund if the event does not take place or is postponed. For more detailed information on circumstances and refunds, please refer to the Event-Related Circumstances

Event location