Valsts: Starptautisks
Valoda: Latviešu
Mainīt

APIE KĄ SIELAI KALBA LIGA IR SIMPTOMAI? PRAKTINIS SEMINARAS

APIE KĄ SIELAI IR ŠEIMAI KALBA LIGA, SIMPTOMAS?

KAIP MŪSŲ PASĄMONĖ „UŽSISAKO“ ARBA GYDO LIGĄ?

KAIP TAI ĮTAKOJA KŪNĄ? 

Apie tai trumpai šiame kalba video sisteminis psichoterapeutas Kazimieras D. Daugėla:

Dažnai liga ir simptomai tarsi „kalba" apie tai, kas mums ir visai šeimai yra svarbu. Mūsų pasąmonė tiesiogiai įtakoja ir fiziologiją – nukreipdama ją į arba į ligą, simptomus, arba į sveikatą. Tai apima širdies-kraujagyslių, virškinimo, nervų sistemų, autoimunines, onkologijos, psichikos ligas ir sutrikimus, alergijas ir kt. Net ir ūmių ar trauminių susirgimų atveju taip pat dalyvauja mūsų vidinis pasaulis, kuris palaiko arba ligą, arba sveikimą.
Sisteminė-simptominė šeimos konsteliacija – profesionalus psichoterapinis metodas – atskleidė, jog ligų simptomai žmogaus pasąmonėje dažnai išreiškia konkrečius asmens, šeimos, giminės istorijos įvykius, konfliktus, sužeidimus ar gyvenimo traumas. Tai, kas gali būti pačio sergančio žmogaus, o dažnai net jo tėvų, šeimos, giminės pergyvenimuose nebaigta, neišgyventa, tai, kas paslėpta.

Tuomet liga mūsų ar mūsų vaikų viduje turi tikslą – kad kažkas būtų pabaigta, atlikta, sujungta, išlaisvinta. Kai tai išpildoma, liga praranda prasmę. Šią užduotį gali vaikų labui gali atlikti ir tėvai dėl.

Sisteminiai ligos procesai vyksta nesąmoningai. Juos atpažįstame tam tikrose situacijose, tokiose, kaip:

  • motinos meilės ilgesys, jos trūkumas;
  • atstūmimo (tėvų, artimųjų, mylimojo) išgyvenimas;
  • kaltė dėl padarytos skriaudos;
  • noras susijungti su motinos ar kito asmens skausmu – jiems padėti;
  • noras išgelbėti nuo ligos ar sunkaus likimo artimuosius;
  • troškimas sugrąžinti mirusį, kaltė prieš jį;
  • sunkaus likimo baimė;
  • neišgyventas skausmas;
  • pažeista šeimos tvarka ir kita.

Šios ir kitos patirtys psichologiškai formuojančios ligą, nebūtinai yra mūsų pačių. Dažnai tai yra net kelių giminės kartų įvykiai ir išgyvenimai. Ir kaip šeimos nariai mes nesąmoningai dalyvaujame kitų asmenų likimuose, persipiname su jais. Juk mes gimstame šeimos ir giminės psichoemocinėje erdvėje, kurioje yra visa informacija apie jos praeitį ir dabartį. Kaip nekeista – tame dalyvauja meilės jėga, jungianti mus su šeima. Ir tai palaiko buvimą ligoje ar net pačių simptomų poreikį, iš lojalumo šeimos sistemai.


Tik žinoma, iš tiesų turime kurti savo gyvenimą, o ne gyventi šeimos sunkumuose. Turime semtis iš šeimos gyvenimo stiprybę, o ne nešti kitų naštas.

Kokios žmogaus ligų priežastys? Kodėl žmonės serga?

Ką reiškia liga ar ligos simptomas žmogui ir kodėl kartais taip sunku jų atsisakyti?

Apie visą tai ir sužinosite prektiniame 2 dalių seminare, kurį veda sisteminis psichoterapeutas Kazimieras D. Daugėls

Pasākuma organizators uzņemas atbildību par pasākuma kvalitāti. Organizators pieņems lēmumu par naudas atmaksu, ja pasākums nenotiks vai tiks pārcelts. Plašākai informācijai par apstākļiem un naudas atmaksu, lūdzu, skatiet sadaļu "Ar Pasākumu saistīti apstākļi".

Pasākuma norises vieta