Valsts: Starptautisks
Valoda: Latviešu
Mainīt

PROmetėjas | ASIDE - 10 14 Prienuose

--ASIDE--

Spalio 14 d. 19:00 
Prienų kultūros ir laisvalaikio centre (Vytauto g. 35, Prienai)

Šeiko šokio teatras
Idėjos autoriai, choreografija, šokėjai: Niels Claes, Gintarė Marija Ščavinskaitė
Muzikos dizaineris: Andrius Stakelė
Trukmė: 50 min
Rekomenduojama: 12+

Renginys NEMOKAMAS (būtina įsigyti kvietimą PAYSERA)

Šokio spektaklis „Aside“ gilinasi į saviraiškos, noro būti suprastam, atstūmimo ir ryšio su kitu aplinka paieškų temas. Dviejų šokėjų nepaliaujamas, jautrus, tikslus judesys ir atšiauri elektroninė muzika scenoje atveria trapias žmogiškų santykių kūrimo pastangas. Intymi spektaklio atmosfera, verčianti su šokėjais kvėpuoti vienu ritmu ir itin techniškas atlikimas įtraukia žiūrovus į nesiliaujantį sceninį veiksmą.
Spektaklio kūrėjai – šokėjų ir choreografų duetas Gintarė Marija Ščavinskaitė ir Nielsas Claesas – kviečia žiūrovus atsiverti naujoms patirtims ir per daug nesureikšminti savo žinių. Neretai būtent išankstinis nusistatymas ar tariamos žinios užkertą kelią suprasti kitokius žmones nei mes patys, ar kalbėtume apie odos spalvą, seksualinę orientaciją, negalią, lyčių skirtumus ar kilmės šalį. Be to, tapatybė klausimai ir poreikis pritapti itin aktualūs ir paaugliams, išgyvenantiems vidines asmenybės formavimosi kovas. Šokėjai spektaklio medžiagą audžia iš asmeninių patirčių ir opių socialinių temų, tad šis spektaklis turėtų paliesti kiekvieną, kuriam bent kartą teko susidurti su spaudimu ar poreikiu pritapti visuomenėje ar atrasti pasitikėjimo savimi.

Spektaklyje skamba šiuolaikinė elektroninė muzika, kurią sudėliojo kylantis Lietuvos muzikos kūrėjas Andrius Stakelė, o atlikėjų kostiumus kūrė Baltijos šalyse sparčiai populiarėjančio latvių aukštosios gatvės mados prekės ženklo „One Wolf“ kūrėjai. Unisex stiliaus ir miesto gyvenimo įkvėpti šokėjų kostiumai organiškai papildo spektaklio, kviečiančio atsikratyti stereotipų, idėją.

Dinamiškas, nepaliaujamo judėjimo, techniškas ir įtraukiantis šiuolaikinio šokio duetas, 2017 m. apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“ kaip metų šokėjai.

*Šis šokio spektaklis – tai profesionalaus šokio meno sklaidos projekto „PROmetėjas" dalis. Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

Daugiau informacijos ir renginių programa: https://bit.ly/3sa0yGg

Pasākuma norises vieta