Rejon: Międzynarodowe
Język: Polski
Zmień

EKSKURSIJA: Laisvės alėjos perlai: išnykę ir išlikę

Spalio 7 dieną 12.30 valandą prie Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios (Soboro, Nepriklausomybės a. 14) pradėję pasivaikščiojimą vienoje ilgiausių pėsčiųjų alėjų Europoje metu nusikelsime į caro laikus, prisiminsime laikinosios sostinės klestėjimo laikotarpį, apžiūrėsime keletą (iš 1500) pastatų, dėl kurių architektūrinio išskirtinumo Kaunas sulaukė istorinio UNESCO pripažinimo, apžvelgsime ir tas vietas, kurios buvo legendinės sovietmečiu ir tokios išliko iki šių dienų.

Ekskursijos, kurią ves gidė, žurnalistė Karolina Stažytė, kaina – 10 eurų.

Į ekskursiją užsiregistruokite paspausdami nuorodą ir įsigydami bilietą arba parašydami žinutę „Gražinkime Kaunas“ komandai (tokiu atveju susimokėsite grynaisiais vietoje).

Ekskursijos metu išgirsite istorijas apie seniausią Kauno knygyną bei kino teatrą, didžiausią tarpukariu restoraną Baltijos šalyse, taip pat pasaulinio lygio paryžietišką grožio oazę, iš kurios išėjusias Kauno damas apspisdavo vapsvų spiečiai.

Laisvės alėją, rodos, puikiai pažįsta kiekvienas kaunietis, tačiau jos kampeliai gali atskleisti negirdėtų faktų. Ar žinojote, kad šioje pėsčiųjų alėjoje buvo nelegaliai įgyvendintas vienas paskutiniųjų Vytauto Kernagio norų?

Veikia čia ir seniausia Kauno vaistinė, kurioje ne tik vis dar galima prieš daugiau nei 50 metų sukurtų polivitaminų įsigyti, bet ir sveikuoliškų patiekalų iš farmacininkų meniu paskanauti. Paspėliosime, dėl kokios prekės čia sovietmečiu nutįsdavo didžiausios eilės, aptarsime ir autentišką postsovietinį interjerą, kuris nekito jau keturis dešimtmečius.

O kiek daug žinote apie legendinę „Spurginę“, kuri lyg laiko mašina nukels pusšimtį metų atgal? Galite įsivaizduoti, kad geriausiais laikais šioje kavinukėje spurgų per dieną buvo parduodama 8 tūkst.?! O ką „Spurginėje“ veikia pantera?

Ekskursijos metu taip pat minsime koją Kauno džinui, užsukę į tarpukario dangoraižį, kuriame veikė pneumatinis paštas, išmėginsime, ar patogi Kauno mero kėdė, lankysime stebuklingą kryžių bei vienintelę tokią Europoje žvakių šventovę, dėl kurios už lietuvius meldžiamasi net JAV. 

Pasivaikščiojimą užbaigsime prie vienos žymiausių fotosienelių mieste. Šiuo metu ji dažosi gražiausiomis spalvomis!

Susitikimo vieta ir laikas – spalio 7 dieną,  12.30 val.,  prie Soboro. 

Pasivaikščiojimo, kurį pristato ir „Gražinkime Kauną“, trukmė - apie 3 val. 

Labai prašome nevėluoti ir turėti telefone išsaugotą ar išspausdintą bilieto kopiją.

Ekskursijos metu galite būti fotografuojami ar filmuojami, o medžiaga gali būti paskelbta socialiniuose tinkluose.

Organizator bierze odpowiedzialność za jakość wydarzenia. Organizator podejmie decyzję o zwrocie pieniędzy, jeśli wydarzenie nie odbędzie się lub zostanie przełożone. Szczegółowe informacje na temat okoliczności i zwrotów kosztów znajdziesz w dokumencieOkoliczności Związane z Wydarzeniami

Lokalizacja wydarzenia