Rejon: Międzynarodowe
Język: Polski
Zmień

Įvadas į šiuolaikinę madą su Deimante Bulbenkaite

Ar šiuolaikinė mada yra menas? Kaip socialinės medijos keičia mados kultūrą? Kodėl vintažas tampa aktualus kaip niekada? Ir kiek dar kalbėsime apie tvarumą, paradoksaliai kasmet gamindami ir pirkdami vis daugiau drabužių? Tenka pripažinti, kad šiuolaikinę madą suprasti nėra lengva – rodos, sezoninės tendencijos neegzistuoja, o naujos mados kryptys gali kilti tiek dėl penkias sekundes trunkančio TikTok įrašo, tiek dėl globalių politinių judėjimų. Mada yra pramoga, bet kartais kyla į intelektualines aukštumas kaip šiuolaikinio meno dalyvė. Mada sulieja funkciją ir saviraišką. Verslą ir anti-vartojimo idėjas. Tad sužinoti, kaip veikia 1,7 trln. eurų per metus generuojanti sistema, yra ne tik pravartu, bet ir aktualu – ypač norint aiškiau matyti, kokiame pasaulyje ir kokiais laikais gyvename. Juk ne veltui sakoma, kad mada – tai bene tiksliausias istorijos atspindys.


„Įvadas į šiuolaikinę madą“ – tai autorinis mados žurnalistės Deimantės Bulbenkaitės trijų paskaitų ciklas, kurio tikslas yra skirtingais pjūviais analizuoti šių dienų madą bei intriguojančiais pasakojimais atskleisti įdomiausius mados industrijos niuansus. Per tris vakarus ne tik susipažinsite su tuo, kaip šiandien veikia mados laukas ir prekių ženklai, bet ir sužinosite kaip gimsta ir miršta tendencijos bei bliūkšta mados globalumo mitas. Galų gale kalbėsime ir apie tai, kokie esminiai principai apibrėžia mados vartojimą bei kūrybą 2023-aisiais, kai, rodos, rinkdamiesi iš milijonų daiktų vis tiek... atrodome komiškai panašūs.

 

FORMATAS:
Trys gyvos paskaitos tris spalio antradienius šiuolaikinio meno erdvėje „Medūza“ (Šv. Jono g. 11) pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje. Paskaitos dalyvių skaičius labai ribotas, tad viso šiame cikle dalyvaus tik 60 klausytojų. Paskaitos bus gausiai iliustruotos skaidrėmis ir truks apie 1,5 val. su daug įdomios, koncentruotos informacijos. Paskaitos vyks patogiu metu – vakarais po darbo, nuo 19 valandos.

Spalio 10 d. (antradienis) 19 val.: Įvadas į šiuolaikinę madą: kas yra šiuolaikinė mada ir kaip ją suprasti?

Spalio 17 d. (antradienis) 19 val.: Nuo veidų iki prekių ženklų: kas formuoja šiuolaikinę madą ir kaip mes ją formuojame atgal?

Spalio 24 d. (antradienis) 19 val.: Mados kultūra pertekliaus amžiuje, arba kodėl mada išgyvena identiteto krizę


SVARBU

šis ciklas skirtas norintiems įdomiai ir kokybiškai praleisti rudens vakarus ir siekiantiems geriau pažinti mados kultūrą. Kursui nereikia jokių išankstinių, specifinių žinių. 
 

APIE LEKTORĘ:

Deimantė Bulbenkaitė – mados žurnalistė, apie madą rašyti pradėjusi 2007-aisiais, kai įkūrė pirmą lietuvišką mados tinklaraštį „Spintos guru“. Baigusi žurnalistikos bakalauro ir semiotikos magistro studijas, Deimantė šiandien žinoma kaip populiariosios LRT Klasika laidos apie madą „Tendencingai“ vedėja, LRT dokumentikų ciklo „Vizionieriai. Mada“ iniciatorė, taip pat kaip prekių ženklų konsultantė ir mados istorijos turinio kūrėja socialiniame tinkle „Instagram“. Deimantė taip pat dirba šiuolaikinio meno lauke, rūpinasi parodų komunikacija bei su kuratoriumi Audriumi Pociumi veda Radio Vilnius laidą „Puota“, kuri pelnė specialų paminėjimą Meno kritikos apdovanojimų metu. Turėdama progą Deimantė skaito paskaitas apie ženklodarą bei komunikaciją ir perka smarkiai per daug knygų.

 

Trijų paskaitų ciklo kaina perkant iki spalio 1 d.: 125 eur.

Nuo spalio 2 d. kaina augs iki 150 eur.

Galimybės pirkti bilietą į atskirą paskaitą nėra, nes paskaitos sudėliotos kaip vientisas pasakojimas.

Vietų skaičius ribotas (60 vietų), pardavimas bus sustabdytas kai susidarys grupė.

Jei turite klausimų, rašykite el. paštu deimante@spintosguru.lt

 

Organizator bierze odpowiedzialność za jakość wydarzenia. Organizator podejmie decyzję o zwrocie pieniędzy, jeśli wydarzenie nie odbędzie się lub zostanie przełożone. Szczegółowe informacje na temat okoliczności i zwrotów kosztów znajdziesz w dokumencieOkoliczności Związane z Wydarzeniami

Lokalizacja wydarzenia