MUZIKA ERDVĖJE'22 | Kulisai | Gailė Griciūtė
Gailė Griciūtė
KULISAI
Muzikinis performansas 15-ai balsų
MIESTAS KAIP PATIRTIS
Kūrinį inspiravo atsitiktinai Saulėtekyje, atokioje vietoje atrastas nedidelis amfiteatras, priklausantis VILNIAUS TECH. Amfiteatro betoninė scena tankiai apaugusi žole, o scenografiją įkūnija įvairūs Lietuvoje gan įprasti medžiai: eglės, pušys, beržai ir kiti. Kairėje scenos pusėje – didžiulis apgyvendintas skruzdėlynas, o erdvė nuo žiūrovų suoliukų iki scenos tirštai padengta luzitaniniais arionais (invaziniais šliužais). Kitaip tariant, viskas toje vietoje jau yra, tarpsta ir veši. Kūrinys – tai bandymas įsiterpti į tirštą ir jautrią vietos dinamiką bei sukurti neagresyvią garsinę invaziją, kuri tarnautų kaip teatro kulisai. Tarsi nematoma teatro mašinerija choras įrėmins amfiteatro reguliarų gyvenimą, kuriame skleidžiasi daug kartų matytos, bet svetimos gyvybės formų rūšys, pažinimo bei skirtingos dermės patirtys.
Po kūrinio pristatymo vyks pokalbis su kompozitore bei klausimų-atsakymų sesija.
Atlieka: VDA kamerinis choras
__________________
Šiuolaikinės įvietintos muzikos festivalis
MUZIKA ERDVĖJE'22
2022 m. rugsėjo 7–11 d. | Vilnius
MIESTAS KAIP ARCHETIPAS
Aštuntą kartą rengiamas šiuolaikinės įvietintos ir socialiai orientuotos muzikos festivalis „Muzika erdvėje“, kaip ir kiekvieną rudens pradžią, grįžta į kasdienes ar neatrastas sostinės vietas sujungti garsą, architektūrą ir kiekvienai erdvei savitus sociokultūrinius kontekstus.
Šiais metais festivalis skiriamas pasitikti Vilniaus 700 jubiliejų ir kviečia atrasti miestą kaip archetipą. Programoje pristatomi kompozitoriai ir kūriniai tyrinėja Vilnių kaip įvairius įvaizdžius bei archetipus jungiančią visumą, kuri kuria sostinės identitetą, išskirtinumą bei kasdienį potyrį: kaip mes matome, girdime, jaučiame ir suvokiame urbanistinę vietovę.
Vienuolikoje specialiai sukurtų ar festivaliui adaptuotų kūrinių kūrėjai siūlo atkreipti dėmesį į miesto skambesį ar vertikalę, patirti jo rituališkumą ir procesualumą, pažinti Vilniaus gyvybinę energiją arba aplinką suvokti kaip scenografiją kasdienybei. Tokiose erdvėse kaip VU Botanikos sode, prie Vašingtono aikštės fontano, Vilniaus TV bokšte ar senamiesčio gatvelėse ir kitose intriguojančiose vietose kartu ieškosime atsakymo: kas mums yra Vilnius?
Organizuoja: kultūros inovacijų agentūra „Meno genas“
Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė
Strateginis partneris: Lietuvos kompozitorių sąjunga