Rejon: Międzynarodowe
Język: Polski
Zmień

Nesutiktas ŽYDIŠKAS KAUNAS. Senamiestis. Ekskursija.

Autorinė ekskursija "Nesutiktas žydiškas Kaunas.. Senamiestis."

Gidė Asia Gutermanaitė- žydų kultūros tyrinėtoja, kryptingai besidominti, tyrinėjanti bei skaitanti paskaitas žydų tradicijų,, papročių, gyvenimo būdo temomis. 

Ženklų, kad mieste jau esama žydų, radosi nuo XVI amžiaus, bet tik kaip pavienių asmenų; muitininkų ar prekybininkų. Nors patį miestą žydai pasiekė gerokai vėliau, bet gatvių pavadinimai „Zydowska Mytnia“ arba tiesiog „Zydowska“ sugrąžina kelis šimtmečius atgal.

Kapinės ir sinagoga – ženklai, leidžiantys būti tikriems, kad čia gyvena žydai. Sakralinės vietos yra svarbios kiekvienai tautai, nesvarbu, kiek giliai ji būtų tikinti. Tačiau žydams tai yra jų tautos išlikimo, vienybės ir identiteto kertinis akmuo. Įvairiais laikais maldos namų ir sinagogų skaičius skyrėsi, o šiandien jų aptikti galime arti dešimties: nuo tebeveikiančios choralinės Ohel Jaakov sinagogos iki pertvarkytų į kultūros, verslo ar net gamybos objektus.

Kauno senamiesčio gatvelėse gausu žydų gyvenimo, kultūros ženklų. Rūpestis savo bendruomene, net ir viso miesto bendruomene, tampa akivaizdus: žodžiai „žydų ligoninė“ ar „bendruomenės valgykla“ tarsi tapę bendriniais žodžiais.

Ekskursijos metu žydiškų ženklų ir žmonių likimų  ieškosime Kauno senamiestyje su gide, kuri žydų gyvenimą pažįsta iš vidaus.

Ekskursijos kaina vienam dalyviui:

15 Eur / 1 dalyvis 

Bilietų pirkimo nuoroda galioja ekskursijoms:

rugsėjo 24 d. (sekmadienis) nuo 10.30h

Ekskursijos trukmė ~ 2 val.

Susitikimo vieta ir ekskursijos pradžia : prie Kauno pilies, Kanklininko skulptūros.  

Įsigytas bilietas reiškia, kad jūs jau užsiregistravote į šį renginį. Galima atsiskaityti vietoje prieš ekskursiją- tokiu atveju registracija telefonu yra būtina. Pasiteiravimui:  elektroniniu laišku rimutemika@gmail.com ,  arba tel. +370 687 74423 .

Vaikams ir moksleiviams, dalyvaujantiems ekskursijoje kartu su suaugusiais šeimos nariais bei neįgaliesiems - nemokamai (registracija reikalinga).

Jei negalite dalyvauti, prašome pasirūpinkite bilieto perleidimu kitam asmeniui.

Jeruzalės AKMUO — žydiškasis Kaunas. Kita ekskursijos dalis - Naujamiestyje. 

Ekskursiją rengia Trip Guru.

#ekskursija i #ekskursijoskaune #giderimute #tripguru #zydai #zydaikaune  #kaunosenamiestis

Organizator bierze odpowiedzialność za jakość wydarzenia. Organizator podejmie decyzję o zwrocie pieniędzy, jeśli wydarzenie nie odbędzie się lub zostanie przełożone. Szczegółowe informacje na temat okoliczności i zwrotów kosztów znajdziesz w dokumencieOkoliczności Związane z Wydarzeniami

Lokalizacja wydarzenia