50 | Į GYLĮ, Į PASAULĮ
25 | STYGINIŲ KVARTETAS „CHORDOS“
Ieva Sipaitytė (smuikas)
Vaida Paukštienė (smuikas)
Robertas Bliškevičius (altas)
Arnas Kmieliauskas (violončelė)
Programa
Algirdas Martinaitis. „Mirtis ir mergelė“ (1997)
Onutė Narbutaitė. Styginių kvartetas Nr. 3 „Piešinys styginių kvartetui ir sugrįžtančiai žiemai“ (1991)
Raminta Šerkšnytė. „Rytų elegija“ (2002)
Arvydas Malcys. „Keturi atspindžiai“ (1995)
Kristupas Bubnelis. „…Ad infinitum…“ (2021)
Nomeda Valančiūtė. „Akmenėjimas“ (premjera)
Apie koncertą
Kalbėdami apie muziką, negalime pamiršti, kad ji – taip pat kolektyvinės kūrybos sritis. Kūrinys be atlikėjo – tik natos partitūroje. Šiame festivalio koncerte dėmesį kviečiame atkreipti į kompozitoriaus ir atlikėjo santykį. Kiekvieno kūrinio sėkmę lemia ir tai, koks ryšys užsimezga tarp jų: kaip kompozitorius pažįsta atlikėją, galvoja apie jį kurdamas ir, atvirkščiai, kiek atlikėjas supranta kompozitoriaus kūrybos pasaulio fiziką ir interpretuoja individualią jo muzikinę kalbą, atskleisdamas geriausią kūrinio skambesį. Kartu, jau žvelgiant iš istorinės perspektyvos, dažnai atlikėjai atranda, „prikelia“, aktualizuoja tam tikrus kompozitorius, jų kūrybą ar atskirus kūrinius.
Koncertui programą paruošė 25 metų jubiliejų minintis styginių kvartetas „Chordos“, kuris visus šiuos metus glaudžiai bendradarbiauja su lietuvių kompozitoriais, todėl kas, jei ne šis kolektyvas, galėtų taikliau atskleisti koncerto temą? Programoje skambės, žinoma, tik mažos dalies tų kompozitorių, su kuriais kolektyvas mezga ilgametę kūrybinę draugystę, kūriniai, o kartu bus pristatomas jauno kompozitoriaus Kristupo Bubnelio opusas, kaip „Chordos“ atskleidžia, žymintis naujos bendrystės pradžią.
Informacija
Durys atidaromos: 17:30 val.
Viso renginio metu veikia: 50 | VITRINA (Lietuvos šiuolaikinės muzikos albumai ir leidiniai) ir paroda 50 | ATODANGOS
Prieš renginį – 18:00 val. – festivalio pokalbis
Koncerto trukmė: ~1 val. 15 min.
_________________
K V I E Č I A M E :
18:00 val. | Festivalio pokalbis
SUJUNGIANTYS KLAUSYTOJĄ IR KOMPOZITORIŲ – ATLIKĖJAS IR ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS ATLIKIMO TRADICIJA
Įėjimas laisvas.
_________________
_________________
Šiuolaikinės lietuvių muzikos festivalis „Muzikos ruduo“
50 METŲ ATRASTI
2022 m. spalio 7–15 d.
Festivalis „Muzikos ruduo“ šiais metais mini 50 metų jubiliejų ir klausytojus kviečia apžvelgti – atrasti, prisiminti, reaktualizuoti, išryškinti – 50 lietuvių muzikos metų. Tuo laikotarpiu, kai prasidėjo festivalis, šiuolaikinė lietuvių muzika pradėjo žengti ryškiu modernėjimo keliu. Per visą šį laikotarpį ją augino įvairios kompozitorių kartos, kūrybiniai požiūriai, meninės raiškos priemonės, aktualizuojamos temos ir problematikos. Ji augino nacionalinės premijos laureatus, plėtė horizontus. Per šiuos metus kartu patyrė ir ramius, ir tektoninių lūžių laikotarpius. Išryškindamas skirtingus diskursus, festivalis siūlo įvairiapusę lietuvių šiuolaikinės muzikos, kūrėjų ir procesų atodangą, antropologinį žvilgsnį į 50 praėjusių metų, per dabartį, ateities link.
Organizuoja: viešoji įstaiga „Muzikos ruduo“
Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė
Strateginis partneris: Lietuvos kompozitorių sąjunga
Partneriai: Energetikos ir technikos muziejus, Vilniaus rotušė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Klaipėdos koncertų salė, Lietuvos ansamblių tinklas, šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“ ir viešoji įstaiga „Šiuolaikinė ausis“, Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras, Lietuvos muzikos informacijos centras, kultūros inovacijų agentūra „Meno genas“, „Audioforma“
Informaciniai partneriai: LRT, VOXART.lt
Plačiau: www.muzikosruduo.lt