Regjioni: Ndërkombtare
Gjuha: Shqip XK
Ndrysho

Apžvalginė mokomoji ekskursija po Vilniaus senamiestį

Turbūt visi esate buvę ekskursijoje, tiesa? Bet šios mokomosios ekskursijos kiek skirsis nuo įpratų pasivaikščiojimų. Mokomąsias ekskursijas jums ves gidai, kuriems tai bus mažų mažiausiai tūkstantasis pasivaikščiojimas su grupe, kurie kur ir ką reikėtų akcentuoti, ko būtinai būtinai paklaus jūsų turistai (patikėkite, klausimai tikrai kartojasi), papasakos juoką keliančių nutikimų, įspės apie pačiose, atrodytų, nekalčiausiose vietose ar frazėse slypinčius pavojus. Trumpai tariant, pakviesime jus užeiti į gido darbo virtuvę.

Mokomosios ekskursijos prasideda 10.17, jos vyks šeštadieniais ir sekmadieniais, pradžia 11 valandą. Jos vyks tiek lauke, tiek patalpų viduje. Įėjimo į vidaus erdves mokestis  į mokymų kainą neįeina. 

Planuojama ekskursijų trukmė: iki trijų valandų. Kai kurios, apie jas bus pranešta iš anksto, ilgesnės (pvz., ekskursija Kaune).

EKSKURSIJŲ TEMOS IR DATOS

2020-10-17 Mokomoji apžvalginė ekskursija po Vilniaus Senamiestį

Ši ekskursija – atspirties taškas, pirmoji, kuria daugelis gidų pradeda savo karjerą. Jos metu dėmesio skirsime ne tik pagrindiniams Senamiesčio objektams ir informacijai apie juos, bet ir ne mažiau svarbioms techninėms ekskursijos vedimo detalėms: kaip stovėti prieš klausytojus, kokiu maršrutu eiti, kaip planuoti ekskursijos laiką, kokių klausimų galima tikėtis, kokios problemos iškyla bedirbant ir pan.

2020-10-25 Ekskursija Valdovų rūmuose (įėjimas nemokamas)

Šios ekskursijos metu didžiausias dėmesys bus skiriamas Vilniaus pilių teritorijoje vykusiems pokyčiams: nuo seniausio mūro Lietuvoje iki atkurtųjų Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų. Muziejuje esantys autentiško mūro fragmentai, rūmų dekoro elementai, šiuolaikiniai teritorijos maketai, reprezentuojantys skirtingus pilių ir Katedros raidos tarpsnius, atskleis, kaip kūrėsi, kito ir vystėsi ši svarbiausia bei seniausia Vilniaus urbanistinė erdvė. 

2020-10-31 Ekskursija Vilniaus Rasų kapinėse

Šią ekskursiją planuojama rengti artėjant Vėlinėms. Jos metu ne tik lankysime seniausias Vilniaus kapines, kalbėsime apie jų istoriją, ten palaidotus žmones, kapinių išplanavimą, būtinus jų elementus, bet ir mokysimės kaip ir ką dera kalbėti sakraliose erdvėse, kaip jose elgtis ir valdyti grupę. Taip pat aptarsime, kodėl planuojant ekskursijų temas, gali būti svarbu jas derinti su atitinkamomis metų šventėmis ar įsimintinomis datomis.

2020-11-07 Ekskursija Vilniaus universitete (renesansas)

Vilniaus universitetas – tai vieta, kurioje kalbėsime apie XVI amžiuje vykusius pokyčius Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje: renesanso dvasią ir jos atneštus pokyčius visuomenėje bei mene, stiprėjantį protestantizmą ir tuoj sekusią kontrreformaciją, aukštojo mokslo pradžią šalyje ir jo suteiktas galimybės, biblioteką ir knygos kultūrą, jėzuitų teatrą ir daugelį kitų dalykų. Vilniaus universiteto ansamblis yra unikalus ir savo architektūra, išplanavimu, skirtingos paskirties erdvių derme.

Reikia turėti 1.5 eur. įėjimo bilietui

2020-11-14 Ekskursija šv. Petro ir Povilo bažnyčioje bei Sapiegų rūmuose (barokas) (dėl šios ekskursijos pradžios laiko bus patikslinta artėjant renginiui)

Šv. Petro ir Povilo bažnyčios erdvėje, jos gausaus ir įspūdingo dekoro elementų visumoje, skleidžiasi baroko epochos pasaulėžiūra: daugiasluoksnės metaforos, simboliai, turtinga ikonografinė programa, kupina šiandien sunkiai neįgudusiai akiai iššifruojamų istorijų bei prasmių. Taip pat ir netoliese esantys Sapiegų rūmai kadaise buvo vieni įspūdingiausių Vilniuje. Lankydami šias dvi skirtingas (sakralinę ir gyvenamąją) barokines erdves, mokysimės suprasti šios epochos kodus.

2020-11-21 Ekskursija Vilniaus Katedroje ir jos požemiuose (klasicizmas)

Ar tikrai Katedra buvo pastatyta pagonių šventyklos vietoje? Kiek kartų ir kodėl ji buvo perstatyta kol įgavo dabartinę klasicistinę išvaizdą? Senieji laidojimo būdai, antkapinė dailė, viena seniausių freskų Lietuvoje, šventųjų relikvijos, karališkoji kripta ir karališkasis mauzoliejus – visa tai aptarsime Vilniaus Katedros požemiuose. Toliau ekskursiją tęsime pačioje Katedroje ir karalaičio šv. Kazimiero koplyčioje, kalbėsime apie skirtingų architektūros ir dailės stilių jungtį šventovėje, malonėmis garsėjančius šventųjų paveikslus, gyvą pamaldumo tradiciją liudijančius votus.

Reikia turėti 6 eurus už įėjimą

2020-11-28 Ekskursija Masonų Vilnius (akcentuojant vasario 16 d. asmenybes)

Legendomis ir sąmokslo teorijomis apipinta masonų brolija Lietuvoje egzistavo jau XVIII amžiuje. Su kokiais sunkumais jai teko ir vis dar tenka susidurti? Kokie žmonės priklausė masonams Lietuvoje? Ką jie nuveikė mūsų valstybės labui? Kur ieškoti šių žmonių, kūrusių ir stiprinusių Lietuvos valstybę bei priklausiusių laisviesiems mūrininkams, paliktų pėdsakų, ženklų ir įamžinimo Vilniuje?

2020-12-13 Ekskursija KGB muziejuje (įėjimas nemokamas)

Muziejus, įkurtas buvusio KGB kalėjimo patalpose. Lankydamiesi kamerose, karceriuose, egzekucijų vykdymo patalpoje kalbėsime apie Lietuvos okupacijas, jų mastą, netektis ir padarinius. Muziejuje gausu autentiškų artefaktų, liudijimų, vaizdų, stipriai veikiančių lankytojų emopcijas. Mokysimės, kaip pristatyti “žiaurumo paveldą” arba pasaulyje vis labiau populiarėjančio tamsiojo (juodojo) turizmo objektus. 

2020-12-19 Kalėdinė ekskursija (speciali teminė)

Šios ekskursijos metu mokysimės, kaip galima išnaudoti šventiniu laikotarpiu miesto erdvės siūlomą potencialą, kuriant specialią teminę, šventinę ekskursiją. Kalėdų eglutės, karnavalų, atvirukų, prakartėlės, advento vainiko, karšto kalėdinio vyno, Kalėdų senelio ir daugelis kitų istorijų, gyvenančių Vilniaus mieste žiemos švenčių metu, laukia būti pastebėtos ir papasakotos.

2020-01-16 Ekskursija Gedimino prospekte

Šios ekskursijos metu kalbėsime apie XIX-XX amžiaus Vilnių, apie spartų jo augimą, naujas tendencijas, technologijas, modernizaciją. Lyginsime istorizmo ir moderno architektūros pastatus, prisiminsime, kokia buvo originali šių dabartinio Gedimino prospekto pastatų paskirtis. Taip pat pažvelgsime į Gedimino prospektą kaip į labiausiai politiškai angažuotą, reprezentacinę miesto erdvę, kurioje išlikę (arba sunaikinti) jos reliktai, liudija dideles ir išties dažnas politines permainas šalyje.

2020-01-23 Ekskursija Nacionaliniame muziejuje (įėjimas nemokamas)

Ekskursijos Nacionaliniame muziejuje metu susipažinsime su tradiciniu muziejinių vertybių pristatymu. Mokysimės, kaip muziejaus ekspozicijos ir eksopatų dėka galima aiškiai ir iliustratyviai pristatyti šalies istorijos chronologiją, pagrindinius įvykius, svarbiausias asmenybes. 

2020-02-06 Ekskursija Bažnytinio paveldo muziejuje

Ekskursijos metu bus pristatomas bažnytinis Lietuvos paveldas: sakralinė dailė, bažnytiniai rūbai bei indai, vienuolijos ir jų palikimas ir istorija. Sužinosite, ko reiktų ieškoti sakralinės dailės kūriniuose, kokia yra simbolių, spalvų, užrašų reikšmė. Kalbėsime apie Vilniaus Katedros lobyną, jo išsaugojimo istoriją, mecenatystės tradiciją.

Reikia turėti 6 eurus už įėjimą

2020-02-12 Ekskursija po Vilniaus vienuolynus

Ekskursijos metu apžvelgsime vienuolijų istoriją Lietuvoje: nuo pirmųjų misijų į Lietuvos teritoriją iki šių dienų Lietuvoje veikiančių vienuolijų. Aptarsime vienuolinio gyvenimo principus, pagrindinius Lietuvoje veikusių vienuolių ordinus ir jų darbus, palikimą. Taip pat nagrinėsime vienuolynų architektūros bruožus. Esant galimybei, organizuosime susitikimą su kurio nors ordino broliu ar seserimi. 

2020-02-21 Ekskursija Nacionalinėje dailės galerijoje

Galerijoje kaupiami ir ekskursijos metu pristatomi XX – XXI amžiaus Lietuvos dailės kaip pasaulio moderniosios dailės dalies kūriniai. Taip pat sužinosite paties Nacionalinės dailės galerijos pastato istorija, išgirsite apie organizuojamas laikinas parodas, vykdomas edukacijas.

2020-02-27 Ekskursija MO muziejuje

Ekskursijos MO muziejuje tikslas – susipažinti su modernaus ir privataus muziejaus koncepcija. Ekskursijos metu bus pristatomas muziejaus pastatas, muziejaus tikslai ir vizija bei tuo metu veikiančios parodos. Pamatysite, kokie alternatyvūs parodos eksponavimo būdai gali būti taikomi šiuolaikiniame muziejuje, išgirsite, kaip planuojamos ir rengiamos parodos.

2020-03-06 Ekskursija po žydišką Vilnių

Šios ekskursijos metu kalbėsime apie žydiško paveldo ir istorijos pristatymo galimybes bei būdus. Lankysime pagrindinius žydiškojo Vilniaus objektus. Patyrę gidai, daugelį metų pristatantys būtent žydiškąjį paveldą ir dirbantys daugiausiai su į mūsų šalį atvykstančiais žydais ar žydų kilmės svečiais, dalinsis žiniomis, kaip pasakoti apie ypatingai jautrius dalykus, išgirsite ir nemažai istorijų iš asmeninės patirties, vadant ekskursijas šia tema, 

2020-03-13 Ekskursija po industrinį Vilniaus rajoną

Ekskursija po industrinį rajoną kaip alternatyvaus miesto pjūvio pažinimo galimybė. Kuo įdomus industrinis paveldas? Kaip jį atpažinti ir ko jame ieškoti? Kokias istorijas pasakoja buvusių gamyklų pastatai, aplink juos esanti urbanistinė erdvė ir transporto arterijų tinklas? Ekskursijos tikslas – netradicinių paveldo objektų aktualizacija ir pažinimas.

2020-03-20 Ekskursija vaikams

Šios mokomosios ekskursijos tikslas – dalijimasis žiniomis ir patirtimi, kaip reikia pasakoti istorijas vaikams, kad jie jų klausytųsi. Kokie interaktyvūs metodai gali būti naudojami ekskursijos metu, kaip sužadinamas mažųjų klausytojų smalsumas ir noras dalyvauti pasakojime. Ekskursijos tikslas – mokytis žaidžiant ir tyrinėjant miestą.

2020-03-27 Ekskursija Kaune

Kaunas – būsimoji Europos kultūros sostinė 2022. Taip pat ir tarpukario Lietuvos sostinė bei viduramžius menantis miestas. Ekskursijos metu bus akcentuojama Kauno modernizmo architektūra, miesto raida tarpukariu, iškilios ir nusipelniusios miesto asmenybės. Taip pat lankomi unikalūs mažosios architektūros elementai mieste, pasakojantys jo istorijas.

2020-04-03 Ekskursija gamtoje

Miesto istorijų mokykla koją kels ir į gamtą, juolab kad Lietuvos atveju, gamta visuomet yra šalia miesto. Ar galima pažinti šalies istoriją, kultūrą, tradicijas ir papročius tyrinėjant jos gamtą? Kokią įtaką gamtos turtai turėjo mūsų krašto gynybinei architektūrai, kulinariniam paveldui, tautosakai. Kokių specialių žinių reikia, norint atrasti gamtos paslaptis: nuo ko pradėti, ko tikėtis, ką privalu žinoti ir kam reikia būti pasirengus organizuojant eksursiją gamtoje.

***

Šiuo bilietu jūs nusiperkate 20 mokomųjų ekskursijų. Jų metu ekskursijos vadovas atskleis ne tik temą, bet ir pristatys tai, ką turėtų žinoti gidas, pasakojantis apie temą, pasidalins darbine patirtimi ir patarimais.

 

Organizatori i ngjarjes merr përgjegjësinë për cilësinë e ngjarjes. Organizatori do të marrë një vendim në lidhje me rimbursimin nëse ngjarja nuk zhvillohet ose shtyhet. Për informacion më të detajuar mbi rrethanat dhe rimbursimet, ju lutemi referojuni Rrethanave që lidhen me ngjarjen

Lokacioni i Ngjarjes