Regjioni: Ndërkombtare
Gjuha: Shqip XK
Ndrysho

Sapnų magija. Kaip pasinaudoti sapnuose užkoduotomis žinutėmis?

10 savaičių savęs pažinimo programa, paremta psichologija ir medicina, link sveiko santykio su kūnu ir maistu.

  • NAUJIENA
  • (Ne)suvalgytos emocijos.
  • Tiesiogiai INTERNETU
  • Arba VAIZDO ĮRAŠUS GALĖSITE PERŽIŪRĖTI 3 MĖN. po ciklo pabaigos
  • Net 10 seminarų tęstinis kursas antradienio vakarais
  • 2022 m. sausio 17, 24, 31, vasario 7, 14, 21, 28 ir kovo 7, 14 ir 21 dienomis nuo 19:00 iki 20:30

„Oho, kiek suvalgei, kur tau telpa?“, „Šios kelnės skirtos perpus kūdesniam - pažiūrėk į save.“ - tokie komentarai dažną lydi nuo vaikystės. Kai aplink daug „ekspertų“, kurių paklausius rankos svyra, o nepasitenkinimas savimi auga - svarbu rasti kitokią erdvę ir kitokius žmones, su kuriais gali pasikalbėti ir iš kurių gali išgirsti tikrai patikrintą ir veiksmingai padedančią informaciją.

Taip pat KIEKVIENAS esame susidūrę su situacija: „Kaip norisi ko nors skanaus…“ - ir žiū jau kelintą kartą veriame šaldytuvo dureles ieškodami, ko čia užkandus. Gal pagriebiame likusio pyrago gabalėlį, o gal išsitraukiame podėlyje užslėptą traškučių pakelį. Ir valgome ne dėl to, kad esame alkani, o dėl to, kad kažkoks nerimas, nekantrumas, liūdesys ar skausmas kamuoja. Čia slypi pavojus, jog ne visada gebame atpažinti, kad valgome pastūmėti emocijų. Vienas ar du kartai per savaitę nesukels didelių iššūkių, tačiau jei tai tampa rutina ir susiformuoja neteisingas santykis su maistu - tai virsta rimtomis problemomis: per didelis / mažas svoris, fizinės ir psichinės sveikatos sutrikimai, problemos santykiuose, darbuose...

Rask būdus, kurie padės susitvarkyti su sunkumais dėl mitybos, svorio, jausenos.

Kas vyks per 10 seminarų transliacijas

Daiva Venckutė

Visą kelionę su jumis bendraus ir lydės sveikatos psichologė Daiva Venckutė, šiuo metu dirbanti su valgymo sutrikimų turinčiais žmonėmis, savanoriaujanti emocinės paramos valgymo sutrikimais sergančių ir jų artimųjų linijoje. Profesinių interesų sritys: kriziniai išgyvenimai, tarpasmeninių santykių sunkumai, valgymo sutrikimai, asmenybės ypatumai, emociniai ir nuotaikos sunkumai.

Dovilė Stankutė

Apie sveiko kūno sampratą ir rūpinimąsi kūnu fizinio aktyvumo metu padės susigaudyti kineziterapeutė Dovilė Stankutė, su asmenimis, sveikstančiais nuo valgymo sutrikimų, dirbanti jau aštuonerius metus. Taip pat padeda atsikratyti nepageidaujamo fizinio skausmo fiziniu aktyvumu ir manualinėmis technikomis. Pagrindinės pamokos, kurias išmoko dirbdama – sveika kūno samprata nėra rezultatas, o procesas, trunkantis visą gyvenimą, ir tai kelionė link geresnio bendradarbiavimo su pačiu savimi. Kai blogai jaučiamės kūne, niekur kitur negalėsime jaustis gerai.

Ieva Laukytė-Gaulė

Kaip pasireiškia emocinis valgymas per fiziologinę, mitybos perspektyvą aptarsite su gydytoja dietologe Ieva Laukyte-Gaule, nuo 2016 m. dirbančia Valgymo sutrikimų centre, kuriame konsultuoja suaugusiuosius ir vaikus, turinčius valgymo sutrikimų. 8 metus skaito paskaitas apie sveikatai palankų maitinimąsi ir dietoterapiją Lietuvos visuomenei, gydytojams specialistams, slaugytojams, taip pat atstovauja Lietuvą įvairiose tarptautinėse konferencijose. Ji taip pat yra viena iš pirmojo Lietuvoje Dietologijos vadovėlio bendraautorių (pasirodys šį rudenį), bei leidinio „Valgymo sutrikimai - ką daryti, kai nori pasveikti“ bendraautorė. Gydytoja dietologė yra parašiusi ne vieną mokslinį straipsnį, periodiškai dalyvauja radijo, televizijos laidose ar įvairiais straipsniais populiariojoje žiniasklaidoje šviečia visuomenę maitinimosi klausimais.

Veronika Mudėnaitė

Kaip apleisti jausmai persikelia į lėkštę sužinosite iš Veronikos Mudėnaitės, valgymo sutrikimų centro psichologe dirbanti nuo 2017 metų ir privačioje praktikoje, bei vedanti šia tema įvairius seminarus. Darbas valgymo sutrikimų centre ne tik padeda pažinti ir suprasti įvairialypes valgymo sutrikimų puses, įgyti patirties dirbant komandoje, bet ir geriau suprasti, atjausti žmones bei jų artimuosius, susiduriančiais su šiais sunkumais bei perteikti komandinio darbo ir jausmo reikšmę (t. y., įvairių specialistų pagalbos svarbą ir prasmę sveikimo kelyje - gydytojo dietologo, kineziterapeuto, psichologo ir pan.).

Programa

Sausio 17

Daiva Venskutė, Reali žmogaus istorijaĮvadas, susipažinimas, lūkesčių, taisyklių aptarimas. 

Sausio 24

Daiva Venskutė

Psichologinės, biologinės valgymo sutrikimų priežastys, rizikos ir palaikantys veiksniai.

 

Sausio 31

Daiva Venskutė, Dovilė Stankutė

Sveikos kūno sampratos link.

 

Vasario 7

Daiva Venskutė

Emocijų reguliacijos svarba sveikstant nuo valgymo sutrikimo

 

Vasario 14

Daiva Venskutė, Ieva Laukytė-Gaulė

Kada ir kodėl pasireiškia emocinis valgymas?

 

Vasario 21

Daiva Venskutė

Artimųjų įsitraukimas: reagavimo stiliai. Kaip padėti, atsižvelgiant į bazinius emocinius sergančiojo poreikius.

 

Vasario 28

Daiva Venskutė, Dovilė Stankutė

Rūpinimasis kūnu fizinio aktyvumo metu ir ne tik

 

Kovo 7

Daiva Venskutė

Resursai. Kokiais būdais galime padėti sau, į ką galime „remtis“?

 

Kovo 14

Daiva Venskutė, Veronika Mudėnaitė

Kaip apleisti jausmai persikelia į lėkštę?

 

Kovo 21

Daiva Venskutė

Atkrytis ir jo prevencija.

Baigiamoji diskusija.

 

Kilus neaiškumams arba jei norite užsiregistruoti ne per sistemą, arba norėtumėte gauti išankstinę sąskaitą, galite kreiptis el. paštu seminarai@asirpsichologija.lt arba tel. 869008008

Organizatori i ngjarjes merr përgjegjësinë për cilësinë e ngjarjes. Organizatori do të marrë një vendim në lidhje me rimbursimin nëse ngjarja nuk zhvillohet ose shtyhet. Për informacion më të detajuar mbi rrethanat dhe rimbursimet, ju lutemi referojuni Rrethanave që lidhen me ngjarjen